7 Mayıs 2014

Filiz Özkol Mayıs Ayı Burç Yorumları! ;)


KOÇ: 
İş: 
Mayısta; Para evinizde Güneş, Merkür var. Girişimcilik gücünüz artış göstereceği için, kendinizi ve bugüne dek oluşturduğunuz tecrübelerinizi gerek iş görüşmelerinde gerekse şuan ki işiniz aracılığıyla kullanabilmeniz oldukça kolaylaşacaktır. Farklı düşünüyor, farklı hareket ediyor fakat, duruma hakim oluyorsunuz. İnsanlar sizden etkilenirken, karşı çıkamıyorlar.
Aşk:
Mayıs ayı boyunca; Mars evlilik evinizde geri hareketini yapıyor. Yalnız yaşayanlar, bulundukları sosyal çevrelerde tanışacakları kişilerle (sizden yaşça çok büyük veya küçük olabilir) bir ilişki başlatabilirler.
Sağlık:
Merkür 7 Mayısa kadar sabit düşünceli yapıyor. Çok çalışıyor ve para kazanma süreci içinde olacağınız için; yorulduğunuzu anlamayabilirsiniz. İstemediğiniz halde vücudunuz yağlanabilir ve kan tablonuz bozulabilir. 

BOĞA:
İş: 
1 Mayıs’ta MERKÜR VE GÜNEŞ kişisel evinizde. Zorlukların sizi etkileyemeyeceği bir performans çizeceksiniz.Çevre ilişkilerinizde bir canlılık gözlenecek, yeni tanışacağınız insanlarla, ortak çalışmaların temelini atacaksınız. Akıllı insanlarla konuşmayı seviyorsunuz. Onların değişik fikirlerinden siz de etkileneceksiniz. Güneş’le birlikte hareket eden Merkür kendinize olan güveniniz artmasına neden oluyor.. Merkür, sosyal hayatınızın daha da güçlü olmasına yardım ediyor.
Aşk:
Mayıs’ta Aşk gezegeniniz Güneş kişisel evinizde ilerliyor. İlişkilerinizi gözden geçirmek için tam sırası. Dışa vuramadığınız öfkenizin etkisiyle istem dışı hareket etmemeye çalışın.  Ay boyunca Venüs ve Uranüs 12. Ruhsal evinizde. Birçoğunuz; arkadaş çevrelerinde, karşı cins üzerinde dikkat çekici bir performans sergileyecek. Yeni kişilerle tanışmanız mümkün. Fakat başlayan bir ilişki varsa, dikkatli olmanız gerekiyor.
Sağlık:
Mayısın ilk haftası; sağlık konusunda dikkatli olmalısınız. Ay tutulması ve geri giden Mars Gezegeni nedeniyle öfkeli ve agresif etkiler alabilir,  çevrenizdeki olaylara çok kolay tepki gösterebilirsiniz. Birlikte iş yaptığınız kişilerin farklı düşünce yapıları sizi yorabilir. Ay’ın ilk haftası, stresli ortamlardan uzak kalmaya özen gösterin, dinlenmek için gideceğiniz ortamlarda güçlü hava akımlarına maruz kalmamaya çalışın.

İKİZLER:
İş:
8 Mayısta Merkür kişisel evinizde ilerlemeye başlayacak. Zihinsel performansınızda bir artış olacak. Öğrenme kabiliyetinizin çok yüksek olmasından dolayı, bir çok konuda aynı anda aktivite göstereceksiniz. Enerjinizi odaklayacağınız konuları iyi belirleyecek ve  başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranacaksınız.
Aşk:
20 Mayıs’ta Mars sosyal ve aşk evinizde ileri hareketine başlıyor. Bu aşk hayatınız çok karışık fakat tam istediğiniz şartlarda gelişiyor. Alışılmışın dışında tutkuların, duyguların ve ilginç fantezilerin ortaya çıktığını göreceksiniz.
Sağlık:
Mayıs ayı boyunca Geri giden Satürn   kronik bir rahatsızlığınız için iyileşme yolunda adımlar atılacak.. Özellikle, karbonhidratlı yiyeceklerden uzak kalın.

YENGEÇ:
İş:
Mars 20 Mayıs’a kadar  aile ve yuva evinizde geri gidiyor. geçiyor. Enerjinizi doğru kullanmalı ve başlattığınız işleri tamamlamalı, yeni projelerinizi geriye çekmelisiniz. İletişim konusunda başarısız bir tablo ve buna bağlı sosyal hayatınızla  ilgili sorunlar yaşayabilirsiniz.
Aşk:
Mayısta Mars, aynı zamanda 5. yaşam evinizde ilerliyor. Hayata enerjik bakacaksın. Enerjinizi odaklayacağınız konuları iyi belirliyor ve başlangıçlar konusunda oldukça cesaretli davranıyorsunuz. İstekleriniz konusunda hırsınızı ve gücünüzü birleştirmek için enerjinizi yoğunlaştırmış durumdasınız. Çevrenizde oldukça cazibeli bir hava estireceksiniz. Plüton duygusal dengelerinizi kontrol ederken, cinsel enerjinizin yoğunlaştığı anlarda devreye girecektir.
Sağlık:
Mayısta sağlığınızla ilgili sorunlara karşı duyarlı yaklaşmalısınız. Sezgisel yetenekleriniz yüzünden yorgun düşebilirsiniz. Uykunuza dikkat edin ve kendinize küçük kazalara karşı tedbirli olun. Mideniz ve sindirim sisteminiz hassas. Kadınların rahim ve yumurtalık kontrolünden geçmelerinde fayda var.

ASLAN: 
İş:
7 Mayısa kadar Merkür ve güneş kariyer evinizde. Hedefleriniz konusunda iddialı ve ısrarcısınız. Çalışkan ve hırslı yönlerinizi istediğiniz gibi kullanacaksınız. Bazılarınız iş kariyerlerini yükseltirken, bazılarınız sınıf atlayacak.
Aşk:
2 Mayısa kadar Uranüs’ten olumlu etkiler alacaksınız. Venüs  9. Yolculuk ve ruhsal evinizde ilerliyor. Yanlış anlaşıldığınız konumlar gündeme gelebilir. Arkadaşlarınıza güveniyor ve güçlü dostlarla bir arada olmak istiyorsunuz.
Sağlık: 
Mayısta oldukça sağlıklı görünmenize karşın hırslı yapınızın körüklenmesinden dolayı, strese bağlı gerginlikler ortaya çıkabilir. Beslenme ile konularda aşırıya kaçmayın. Karaciğerinize bu konuda önem verin. Sağlık evinizde geri giden PLÜTON sizi yorabilir., Sinir sisteminizi kuvvetli tutmaya çalışın.

TERAZİ:
İş:
14 Mayıs’ ta finans eviniz Akrep’te  “dolunay” gerçekleşecek ve iş hayatınızla ilgili büyük hayallerinizin oluşumuna yardım edecektir. Jüpiter kariyer evinizde şans vermeye devam ediyor. Açılım yapmak ve sınırlarınız genişletmek istiyorsunuz. Mesleki başarınızın katlanması, sizin duygularınıza bağlı olarak değişecektir. 8 Mayıs’ta Merkür 9. Ruhsal ,eğitim ve yolculuk evinizde..Meraklı yönleriniz daha da belirgin bir hal alacak ve idealleriniz için savaş vereceksiniz.
Aşk:
4-28 Mayıs arasında Venüs aşk ve ortaklık evinizde Uranüs’le birlikte hareket diyor. Seçimlerinizi doğru yapmalısınız. Çekişmek yerine uzlaşmayı tercih etmelisiniz. Bazı yanlış anlaşılmalar ilişkinizi zedeleyecektir. Tutkular ve kıskançlıkların yoğun olduğu bu ay içinde ilişkilerinizde dikkatli  davranmak zorundasınız.
Sağlık:
Neptün Mayıs ay boyunca sağlık evinizde. Özel zevklerinizde aşırıya kaçabilirsiniz. Daha az yemek yemeli ve spor yapmalısınız. Duygusal çelişkiler yaşadığınız zaman sinir sisteminiz zarar görüyor. Dengeli beslenerek, kısa yürüyüşler yaparak ve hobilerinize zaman ayırarak bu ayı sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz.

YAY: 
İş:
8 Mayıs’tan sonra Merkür karşıt burcunuzda ilerlemeye başlıyor.26 Mayıs’ta yeni ay yine aynı evde doğuyor. Hareketli ve yerinde duramayan kişiliğiniz; işinizle ilgili baş eğmek zorunda kaldığınız konularda sizi gergin yapıyor. Birçok işi bir arada yapmaya kalkışmamalı ve çevrenize de sorumluluk yüklemeyi öğrenmelisiniz. Yapacağınız her türlü çalışmaların karşılığını almak istiyor ve bu konuda hiç kimseye taviz vermek istemiyorsunuz.
Aşk:
4 Mayıs’tan sonra Venüs sosyal ve aşk evinizde Uranüs’le birlikte hareket edecekler ve zıt karşıt burcunda Mars geri hareketini yapıyor olacak..Mücadele içinde olacaksınız. Karşınıza birçok rakipleriniz çıkacak. Partnerinizle aranızda kıskançlık kavgaları olabilir. Aşk bekarlar için, ilginç karşılaşmalar da, sahne olacak. Yine bu ay yanılgılar ve farklı anlaşılmalar söz konusu. Siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun; ilişiklerinizde istemediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. Eski bir aşkın yeniden canlanması söz konusu.
Sağlık:
Mayıs’ta sadece dinlenmeye özen göstermelisiniz. Diyet ve farklı şifa yolarını deneyebilirsiniz. Günlük yaşantınızı planlayarak hareket etmeniz sizi yeni yaşantınıza hazırlayacaktır. Artık disiplinli  davranmayı yaşam biçimi haline getirmeyi başarabilirsiniz. Rutin kontrolleriniz yaptırmalı, spora daha fazla zaman ayırmalısınız.

OĞLAK:
İş:
Mayısta; Mars;  10. evde geri giderken, iş yaşamınızdaki gelişmelere etken olan şartları düzenleyecek, fakat bu arada yavaşlamalara ve duraksamalar da meydana gelebilir. Kendinizle ilgili acele kararlar vermemeli ve sizden yaşça büyük kişilerle takışmamalısınız. Çevrenizden gelebilecek yeni fikirlere kapalı olurken, işinizle ilgili bazı konularda aile baskısına maruz kalabilirsiniz.
Aşk:
Mayıs’ta işle aşkın birbirine karışması sizi yormayacaktır. Siz bu dönem içinde;  duygularına belli bir disiplin getireceksiniz. Partneriniz bu durumdan hoşnut olmayacaktır..  Sizi ilgisizlikle suçlayabilir. Güneş’in beşinci evinde ilerlemesi  “Baba” etkinlikli konular gündeme gelebilir.
Sağlık:
Sağlığınız konusunda Mayıs ayın’da özel zevklerinizde aşırıya kaçabilirsiniz. Daha az yemek yemeli ve spor yapmalısınız. Duygusal çelişkiler yaşadığınız zaman sinir sisteminiz zarar görüyor. Dengeli beslenerek, kısa yürüyüşler yaparak ve hobilerinize zaman ayırarak bu ayı sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz. Yalnız kalmayı yeğleyeceğiniz bu dönem, kendinizi toparlamanız açısından önemli olacaktır. Çevrenize karşı daha şefkatli ve koruyucu olacaksınız. Satürn Sağlık eviniz Akrep’te ilerliyor. Yaşamı sorgularken kafanızdaki soruların cevabını da bulacaksınız.

KOVA:
İş:
4 Mayıstan sonra Venüs Ve Uranüs  3. İletişim evinizde. Cazibeniz oldukça yüksek seyrediyor. Ailenizi arzuladığınız gibi yönlendireceksiniz. Araştırmacı yönünüzü körükleyen aktiviteler içinde bulunurken, detaylar üzerinde yoğunlaşarak başarıyı yakalayacaksınız. Bildiğiniz konuları ne pahasına olursa olsun gerçekleştirmeye çalışacak, yolunuzdan dönmek istemeyeceksiniz.
Aşk:
Mayısta Aşk yaşantınızda olan aksilikleri gözünüzde büyütebilir, yeni başlayan bir ilişkinin olamayacağını görerek bitirmek isteyebilirsiniz. Sosyal aktivitelerde bireylerin davranışlarını analizci bir gözle izlemeniz nedeniyle, çelişkili bir izlenimci tavır içinde olabilirsiniz. Bu tür bir ruh durumu şansın yanında problemleri de beraberinde getirebilir.  Önemli olan isteklerinizi doğru bir şekilde ayarlamanızdır..
Sağlık:
Mayıs'ta; Ailenizdeki bireylerin sağlık durumu ile ilgili problemleri varsa iyileşme yoluna girecek. Onların sağlık sorunları konusundaki maddi sorumluklarını siz yüklenebilirsiniz. Bu ay beslenme de aşırıya kaçmamalısınız. Özellikle arkadaş toplantılarında diyet konusunu unutmayın. Tansiyon sorununda istatiksel kontrolleri kendiniz takip ediniz.

BALIK:
İş:
7 Mayıs’a kadar Merkür iletişim evinizde ilerliyor. Zihninizin çok aktif olmasıyla birçok konuyu aynı anda düşünmeniz bile sizi asla yanıltıcı durumlara düşürmeyecek, olaylara direk yaklaşacaksınız. Karşınızdaki kişileri incitmekten çekindiğiniz için fikirlerinizi açıklamakta çekingen bir tavır takınacaksınız. Fedakarlıkların karşılık görmeyeceğini zannederek susmayı tercih ediyorsunuz.
Aşk:
Mayıs ayında; Planlarınız uygularken; kibar, ince, zarif fakat ısrarcı bir şekilde davranacak ve çevrenizde size karşı çıkanlara da yumuşak bir şekilde karşı koyacaksınız. Enerjiniz, çevrenizi etkileme konusunda sizi atağa kaldırıyor. Kardeşlerle ortak çalışmalar yapabilir, Bazılarınız görüşmediğiniz yakınlarınızla barışabilirsiniz.  “Merkür”, iletişim evinizde çevrenize hareket kazandırıyor.Kaliteli dostlar edinecek ve istediğiniz çevrelerde ilişkiler kuracaksınız. Aşkta gerçek duygularınızın anlamını irdeleyeceksiniz. Bazı ilişkilerinize belli bir mesafe getireceksiniz. Değer yargılarınız ve sezgileriniz artıyor.
Sağlık:
Mayıs’ta  melankolik yönleriniz ortaya çıkacak. Geçmişe bağlı bir takım sorunlar ortaya çıkabilir. Bu ay, sağlık konusunda kemiklerinizi ve iskelet sisteminizi korumalısınız. Ağır kaldırmamalı ve spor yaparken dikkatli olmalısınız. Fiziksel özelliklerinizle ilgili bir değişim yaşamak istiyorsanız, daha sonraya bırakmalısınız.
Hiç yorum yok: