16 Temmuz 2014

Filiz Özkol Temmuz Ayı Burç Yorumları


KOÇ:
İş:
18 Temmuzdan sonra Jüpiter ve Güneş etkileşimi başlıyor...Bu dönemde kozmik güçler sizi desteklemeye devam edecek ve zorluklar karşısında güçlenmenizi sağlayacak. Araştırmacı yönünüzü körükleyen aktiviteler içinde bulunurken, detaylar üzerinde yoğunlaşarak başarıyı yakalıyorsunuz.
Aşk: 
Temmuzda;Jüpiter Aşk evinize destek vermeye başlayacak. Merkür Ve VENÜS SİZİ son derece eğlenceli yapıyor.Bu dönemde çevrenizle büyük bir uyum sağlayacak ve size mutluluk verecek aktivitelerin içinde bulunacaksınız. Bazılarınız gireceğiniz topluluklarda duygusal ve romantik ilişkiler yaşayacaklar. Bu nedenle, geçici ve uçucu duygular karşısında temkinli olmaları gerekiyor..
Sağlık:
12 Temmuza kadar sağlık gezegeniniz Merkür ikizlerde kol ve bacaklarda hassasiyet vermesine rağmen sizi hareketli kılıyor. 13 Temmuzdan sonra; Merkür Yengeç’te mide ve sindirim konusunda size uyarılar getirecek.

BOĞA:
İş:
12 Temmuz’a kadar Merkür geri gitmeye devam ediyor ve Venüs’le birlikte hareket ediyor. Sevdiklerinizle paylaşım içinde olan yapınız sizi zor durumda bırakacak borçlar içine sokabilir. Özellikle yazılı anlaşmalarınıza ertelemelisiniz. Size para kazandıracak kaynaklarınızı araştırmalısınız.
23 Temmuza kadar Güneş iletişim evinizde güçlü olacak. Sosyal çevrenizdeki ilişkilerinize azami dikkat göstermeniz gerekiyor.  Kendinizi ön plana çıkarmak için, arkadaş ve dost çevrenizde sıra dışı tavırlar içine girebilirsiniz.
Aşk:
Temmuz’da; Satürn ortaklık ve ilişkiler evinizde geri gitmeye devam ediyor..Değişen ruh durumunuz nedeniyle, gizemli davranışlar içinde çevrenin ilgisini çekeceksiniz. Ön planda olan maddi kaygılarınız, çevre ile olan ilişkilerinizde karmaşık duygular yaşamanıza neden olabilir. Derin duygular içindesiniz.
Sağlık:
Temmuzda; Sağlık konusunda güçlü olmanız rağmen, enerji yoğunluğunuzdan dolayı gergin olabilirsiniz. Kesici ve yakıcı aletlerden uzak kalmalısınız. Aşırı enerjinin size vereceği zararları unutmamalı ve cinsel yaşamınızda dengeyi korumalısınız..
İKİZLER:
İş:
Temmuzda; Plüton sekizinci evinizde, Neptün’de kariyer evinizde geri hareketini yapıyor. Gereksiz cesaret gösterilerine kapılmayın. Takdir gören kişisel çabalarınız sizi motive etse bile, tam olarak beklentilerinizin yanıtını bulamayabilirsiniz. Ani değişen şartlara karşı temkinli olmalı, ölçüyü kaçırmamalısınız. Kendinizi yıpratmadan hareket etmelisiniz..
Aşk:
17 Temmuzda Jüpiter çevre ve iletişim evinize geçiyor. Ay boyunca;  “Güneş”; “Venüs”le uyum içinde olacak. İlişkilerinizde tatlı bir yaklaşım söz konusu. Görüşeceğiniz veya iş birliği içinde olacağınız kişilerin güçlü ve kariyerli olmasına özen göstereceksiniz. Özellikle size finans kapısını aralayacak dostlukları arzulayacaksınız.
Sağlık:
Temmuz ayında; sağlık Evinizi Satürn etkilemeye devam ediyor. Sağlınızla ilgili rutin kontrolleri yaptırmalısınız. Yeni bir başlangıç ve yeni bir yaşam tarzı planlıyorsanız, bu dönemi iyi kullanmalısınız. Kilo vermeye ve düzenli egzersiz yapmaya başlamalısınız.. Hormon sisteminizde olan sorunlar için de bir doktora başvurmayı ihmal etmemelisiniz.
YENGEÇ:
İş:
22 Temmuz’a kadar  kişisel evinizde  Jüpiter’le birlikte hareket edecek  Güneş’in etkisiyle daha atak ve cesur davranışlar içinde bulunurken, girdiğiniz topluluklarda gözlerin üzerinize çevrilmesine neden olacaksınız.
Aşk:
Temmuzda; Venüs, Merkür,Jüpiter sizi kişisel evinizde güçlü etkiliyor Oldukça güçlü pozisyonlarda çalışarak, iş birliği içinde olduğunuz kişileri düşüncelerinizle etkileyeceksiniz. Bazıları da, iş arkadaşlarınızdan biriyle duygusal ilişkilere girebilir. İlginç bir dönem ve sizin davranışlarınızla daha da orijinal hale gelecek.
Sağlık:
Temmuzda; Sağlık gezegeniniz “Jüpiter’den  olumlu etkiler almanıza rağmen, bacak kaslarına kramp girebilir. Spor yaparken baldırlarınızı zorlamamalısınız. Yine sağlığınızla ilgili sorunlarınızın  bitmesi ve sonuçlanması söz konusu olacaktır.
ASLAN: 
İş:
Temmuzda;Uranüs 9. Ruhsal ve 0.kariyer evinizi tetikliyor. İş hayatınızda daha hırslı ve tutkulu, sosyal ilişkilerinizde aktif olacaksınız. Organizasyon yeteneğiniz güçleniyor. İşinizde olumlu ve güçlü atılımlar meydana gelecek. Rekabetçi yapınız ortaya çıkacak.
Aşk:
20 Temmuz’da Satürn ileri hareketine başlıyor. Bazıları, evlenerek yurt dışına yerleşecek ve yaşamlarının kilometre taşı olan günleri yaşayacaklar. 23 Temmuza kadar Jüpiter ve güneş ruhsal evinizde ilerliyor. Vicdan mekanizmanız sürekli çalışacak. Duygular ağır bastığı için, gereksiz ve ani çıkışlarla çevre ilişkilerinizi bozabilirsiniz.
Sağlık:
Sağlık açısından temmuz ayında dikkatli olmalısınız..Sağlığınız konusunda bu ay ayak bileklerinizi zorlamamalısınız. Özel zevklerinizde aşırıya kaçabilirsiniz. Daha az yemek yemeli ve spor yapmalısınız. Duygusal çelişkiler yaşadığınız zaman sinir sisteminiz zarar görüyor.
BAŞAK:
İş: 
12 Temmuza kadar kariyer fırsatları sizden yana. 10.Kariyer evinizde Merkür ve Venüs birlikte hareket edecekler. İş ilişkilerinizde yaşayacağınız canlanmalara ve alacağınız tekliflere karşı hazırlıklı olun. Mesleki potansiyelinizde beklemediğiniz sıra dışı artışlar ve sürpriz gelişmeler gündeme gelecek. İsteklerinizin yenileneceğine ve ilişkilerinizdeki canlılığa işaret ediyor.
Aşk: 
13 Temmuzda Merkür,19 Temmuzda  Venüs  GÜNEŞ’LE  birlikte 11. Evinizde etkileşim almaya başlayacak. Girdiğiniz topluluklarda ön planda olmanın zevkini yaşayacaksınız. Enerjiniz güçlü ve çarpıcı. Kendinize güveniyorsunuz ve karşı cins üzerinde etkilisiniz. Ufak çapkınlıklar sizi oyalasa bile; sonu gelmeyecek maceralar yüzünden geçici sorunlar yaşamak istemiyorsanız, gireceğiniz ortamlarda oto kontrol sisteminizi tetikte tutmalısınız. 16 Ağustos’ta Merkür kişisel evinizde. Gücünün farkındasınız. Engelleri hızlı bir şekilde atlatacaksınız.
Sağlık: 
Temmuz ayında; uzun soluklu koşuşturmalarınız arasına kısa dinlenme molaları koyabilirsiniz. Kendinize olumlu uğraşılar bulabilir ve zihninizi dinlendirebilirsiniz. Ailenizin sağlığı ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Kesici ve yakıcı aletlerden uzak kalmalısınız. Aşırı enerjinin size vereceği zararları unutmamalı ve cinsel yaşamınızda dengeyi korumalısınız. 
TERAZİ:
İş:
Temmuz ayında; mesleki konularda muhteşemsiniz..Mesleki konumlarınız ve iş başarılarınız gündeme gelecek, kişisel ilişkilerinizden kopmayacak fakat o kadar yoğun yaşamayacaksınız. Birçok olumlu pozisyon sizi bekliyor. Karşılaşacağınız engellerle mücadele edecek güçtesiniz. Kendinize ait doğrularınızdan emin olmak için; çevrenizi sınamak isteyecek, kendinizi çok daha enerjik ve cesaretli hissedeceksiniz.
Aşk:
17 Temmuzda JÜPİTER  11. evde (arkadaşlık, grup ilişkileri ve dilekler evi) bulunacak ve arkadaşlık ilişkilerinizi güçlendirecek, kendinizden yaşça büyük kişilerin desteğini üzerinizde hissedeceksiniz. Bu dönem değişik arkadaş grupları içinde olacaksınız.
Sağlık: 
Temmuzda; sağlık konusunda tutulumların sinirsel gerilimlere neden olacağını unutmamalısınız. Sindirim sisteminizle ilgili problemlerin ortaya çıkmasını istemiyorsanız, sizi rahatlatacak yogo ve meditasyon gibi çalışmalara yönelmelisiniz. İskelet sistemini zorlayacak hareketlerden kaçınmalısınız. Alerji yapacak yiyeceklerden uzak kalmalı ve yağlı besinlerden kaçınmalısınız.
YAY:
İş:
17 Temmuzdan sonra Jüpiter 9. Evinizde hareket etmeye başlıyor.Ayni fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler sergilemeyi amaçlıyorsunuz. Bulunduğunuz grupları, etkileyici konuşmalarınızla ikna edeceksiniz.. Yakın çevrenize güven duygusu içinde, onlarla yapacağınız iş birliklerinden kazançlar elde edeceksiniz. Beklediğiniz fırsatları çevre faktörleri size sunacak. Eski dostlarla iş birlikleri , gündeme gelecek  olaylar, sizi  önemli kılacak.
Aşk:
12 temmuz’a kadar  geri giden Merkür ve Venüs 7. Evinizde birlikte hareket edecekler. Ani kararlar vermemeli ve duygusal enerjinizi doğru kullanmalısınız.. Karşı cinsin ilgisiyle, istemediğiniz aşklara sürüklenebilirsiniz. Bu aşklarda cinsel duygular etken olabilir. . Eski sevgililerle sosyal bir aktivite de karşılaşabilir ve geçmiş günlerden söz edebilirsiniz.
Sağlık:
12 Temmuza kadar  Merkür geri gidiyor. Sinirlerinizi rahatlatacak, enerjinizi sakinleştirecek ortamlarda bulunmalısınız. Alkol ve kahve tüketimini azaltıp, bitkisel çaylara ağırlık vermelisiniz. Zehirlenmelere ve bozuk gıda alımına dikkat etmelisiniz. İlaçlar ve uyuşturucular sorunlara neden olacaktır. Uykusuz kalmamalı ve sizi depresif yapacak olaylara karşı temkinli olmalısınız. Duygusal çelişkiler yaşadığınız anlarda sinir sisteminiz zarar görüyor.
OĞLAK:
İş:
İletişim Gezegeni Merkür 12 Temmuza kadar  geri hareketine devam ederken;  iletişim konusunda size sorunlar yaşatabilir. Kişisel evinizde dolunay gerçekleşecek ve  değişim rüzgarları sizi zorlayacaktır.  Büyük bir hevesle başlayacağınız bir işin yarıda kalmasına neden olabilir. Özellikle yeni bir anlaşma yapmışsanız, sözleşmede çıkacak sorunlar sizi zarara uğratacaktır. Yurt dışıyla yapılan her türlü işlemlerinizde başınızı ağrıtabilir.
Aşk:
Temmuzda; Güneş ve Jüpiter 7. Evlilik ve ortaklık evinizde birlikte hareket edecekler. Size iş hayatınızda yardım eden biriyle ilginç bir beraberliğin başlangıcına da neden olacaktır. Kişisel evinizdeki Plüton ile Güneş ve Jüpiter  arasında meydana gelecek etkileşim; sizi zorlayacaktır. Hedeflerinizde mantığı ön plana alarak, kontrolünüzü kaybetmeyin. Bugünlerde sağduyuyu ve sakinliği elden bırakmayın.
17 Temmuzda Jüpiter 8.evinizde ilerlemeye başlayacak ve tam bir yıl boyunca bu evde sezgilerinizi arttırırken; emlak ve alım satım konusunda size destek verecek. İlişkilerinizde sessiz ve derinden gitmeyi yeğliyorsunuz.
Sağlık:
12 Temmuza kadar Merkür geri gideceği için; dikkatli olmalısınız..Daha sonra  görünürde her şey normal  seyredecektir. Tartışmalarda arkadaşlarınızı yargılamadan dinlemelisiniz. Ben egonuzun yüksek olmasından dolayı, kişisel istekleriniz ön planda olacaktır.Ayın ortasında kendinizi yorgun hissedebilirsiniz. Küçük molalara vererek dinlenmeyi özen gösterin. Ayrıca kollarınızı,  ayaklarınızı, uyluk kemiklerinizi ve dizlerinizi korumalısınız.
KOVA:
İş:
19 temmuzda Güneş’le birlikte Venüs’ün 6. Evde yaptıkları olumlu açı; isteklerinizdeki netlik ve düşüncelerinizdeki kararlılığı ortaya çıkaracak ve arzularınızı gerçekleştirme yolunda çevrenizi de kullanacaksınız. İkna kabiliyetiniz oldukça yüksek seyrediyor. Hayal gücünüzü istediğiniz koşulları oluşturmakta kullanabilirsiniz.
Aşk:
27 Temmuza kadar  Mars sizi 9. RUHSAL evinizden ilginç bir şekilde etkiliyor. Kimseyle paylaşmadığınız içsel savaşlarınız size kısır döngüler yaşatacak. Söylenecek çok şeyiniz olmasına rağmen, yapmanız gereken konularda farklı bir şekilde davranabilirsiniz.. Yine gizli cinsel ilişkiler için uygun bir dönem, fakat; kısa sürecek bu birliktelikler çok fazla mutluluk vermeyecektir.
Sağlık:
Temmuzda  Venüs MERKÜR VE GÜNEŞ , sizi mutlu ederken, güzelliklere olan ilginizi arttırıyor. İştahınız artıyor. Güzel sofralar ve ilginç toplantıların aranılan kişisi olacaksınız. Uykusuz kalmamalı ve sizi depresif yapacak olaylara karşı temkinli olmalısınız. Hafif sporlar yapmalı ve bel kaslarınızı zorlamamalısınız.
BALIK:
İş:
12 Temmuzda Dolunay 11. Ev Oğlak’ta geçekleşiyor.İlginç gelişmeler söz konusu olacak. Artık çalışma sisteminizi genişletebilirsiniz. Daha özgür çalışabileceğiniz bir dönem sizi bekliyor. Kendinizi geliştirebileceğiniz konular üzerinde çalışmayı tercih etmelisiniz.
Aşk:
19 Temmuzdan sonra; , Venüs, Merkür aşk ve sosyallik evinizde ilerliyor. Duygusal anlamda taleplerinizin yüksek olduğu bir ay içindesiniz. İlişkilerinizde kalıcılık beklerken, yaşam standardı olarak yüksek olanaklara sahip ilişki fırsatları kolluyorsunuz. Yaşadığınız olumsuzluklar ne olursa olsun, olumlu idealler peşinde olmanız nedeniyle de, çevreniz üzerinde olumlu bir etki bırakıyorsunuz.
Sağlık:
Sağlığınız iyi olmasına rağmen Temmuz  boyunca karşılaşabileceğiniz ufak tefek sorunlar sizi şaşırtmasın.. Öncelikle mide ve sindirim sisteminiz konusunda dikkatli olmalısınız. Ayrıca felsefi konularda kendinizi arındıracak çalışmalar içinde olacaksınız. Eski ve işe yaramayan ve yanlış inançlardan uzaklaşacaksınız. Kendi doğrularınızla hareket edeceksiniz.

Hiç yorum yok: