31 Aralık 2014

Filiz Özkol'dan Haftalık Burç Yorumları (29 Aralık Haftası) ;)KOÇ:
Bu dönem, sınırsız özgürlük sizden yana gelişiyor. Yaşamınızı istediğiniz gibi şekillendirmek için daha ne bekliyorsunuz. Çevresel koşullarınızı değerlendirirken artık hiç kimsenin fikrine ve yardımına ihtiyaç duymayacaksınız. Başkalarının size ayak uydurmasını beklemeye hiç niyetiniz yok. Önce size karşı gelen kişiler bile sizim fikirlerinizi kabul etmek zorunda kalacaklar. Özgüveniniz oldukça yüksek olması sizi yıldız yapacak. Fakat sizin bir kusurunuz var ki, bu özelliğinizden dolayı çoğu kez kayıplar yaşıyorsunuz. Çevrenizde meydana gelen olayları tamamen kendi doğrularınızla şekillendirip, değerlendireceksiniz. İddiacı ve yargılayıcı tavırlarınızın ön plana çıkmasıyla, başkalarının fikirlerine karşı toleranslı olamayabilirsiniz. Uzun süredir dostluk çerçevesi içinde yaşanan ilişkiler, aşka dönüşebilir. Bu şekilde gelişen sürpriz ilişkilerde temkinli olmalısınız. Ani başlayan aşklar sizi mutlu edecektir fakat daha sonrası mantık savaşları başlayabilir. Baş bölgeniz hassaslaşabilir. Uykusuz kalmamaya dikkat edin. Kulaklarınızı kontrolden geçirin

BOĞA:
Yollarla ilgili projeleriniz gündem kazanacak. Beklediğiniz sonuçlara sistemli bir şekilde yaklaşıyorsunuz.  Riskli işlerden kaçınmalısınız.. Ertelenen  projeler ve ödemeleriniz hız kazanacaktır. Kariyeriniz önem kazanacak ve daha çok para kazanmanın yollarını arayacaksınız.. Bu dönemde; maddi konularla ilgili bilançolarını gözden geçirerek, parasal konularda daha da detaylara inerek stratejiler geliştirebilirsiniz. Patronunuzdan ve ailenizden beklediğiniz destek gelecektir.. Ayrıca ortaklıklar konusunda dikkatli olmanız gerekiyor. İş ortağınızdan beklemediğiniz sizi üzecek davranışlar görebilirsiniz. İlişkilerinizi gözden geçirmenizde fayda var. Tutulmalar sırasında aşklarınız ve evliliğiniz testten geçecek. Partnerinizle aranızda çözümlenmesi gereken sorunlar olacaktır. Sağlık gezegeniniz Venüs; ruhsal gezileri gündeme getirirken, romantizmin yüksek olduğu ortamlarda bulunabilirsiniz. Kendinizle baş başa kalmak size iyi gelecektir. Duygularınızı ertelemenizde fayda var. Uzun süredir bir takım olaylarla denendiniz.
İKİZLER:
Uzun süredir ihmal ettiğiniz aile bireylerinizle bir takım sürtüşmeler yaşayabilirsiniz. Bir türlü başlayamadığınız veya cesaret edemediğiniz, uzun süredir askıda bıraktığınız işlerinizi bir iş planı çerçevesi içinde pratiğe dökün. Merkür ve Venüs aile içi sorunların gündeme gelmesine neden olabilir. Aile çevresinde olabilecek anlaşmazlıklar sonucu bazı aile bireyleri uzaklaşabilir, ebeveynlerle tartışmalar meydana gelebilir Evinizde bazı tadilatları yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Bu istenmeyen durumlar karşısında akıllı davranarak, hayıflanmak yerine olayların üstesinden gelmeyi başarmalısınız. Ani değişen şartlara karşı temkinli olmalı, ölçüyü kaçırmamalısınız. Maddi konularda ölçülü davranmak zorunda kalacaksınız.. Bütçenizi ölçülü kullanmak zorundasınız. Başlangıçta size cazip gelen bir teklif, daha sonra istenmeyen sonuçlara neden olabilir.. Her konuda sınırlarınızı belirlemek zorundasınız. Eğitim ve öğretim kurumlarında ve yolculuklarda sizi olumlu etkileyecek arkadaşlıklar kuracaksınız. Kol ve bacaklarınızı zorlayıcı hareketlerden korumalısınız.

YENGEÇ:
Olayların bol olduğu bir dönem.. Kişiliğinizle ilgili değişimleri kabul etmeli ve yeni rotanızı yeniden çizmelisiniz. Abartılı harcamalardan bütçeniz olumsuz etkilenecektir. Büyük meblağlarda kimseye borç vermeyin ve kefil olmayın. Senet ve çek olaylarına girdiğiniz zaman asla geriye alamayacağınız kayıplarınız olacaktır. Geçmişte borç para verdiğiniz kişilerden paranızı alabilirsiniz fakat bu dönem, hiç kimseyle maddi konularla ilgili konulara  girmemelisiniz. Çünkü, yaptığınız finans anlaşmalarında sorun çıkacaktır. Bu dönmede yaşayacağınız sorunlardan olumsuz etkilenmek yerine evrenin size vereceği derslerden kendinize pay çıkarmalısınız. Gücünüzün sınırlarını fazla abartmamalısınız. Altından kalkamayacağınız konulardan uzak kalmalısınız.. Yaşamınızla ilgili değişimlere hazırlanmalısınız. Duygusal konulara daha ince bir yaklaşım göstereceksiniz. Zorluk çıkaran olaylar üzerine odaklaşacaksınız. Uzun süredir sürüncemede bekleyen işleriniz, aldığınız güçlü kozmik etkilerle değişecek. 

ASLAN:
 İsteklerinizin gerçekleşmesi için planlarınızı sistemli bir şekilde uygulamalısınız. Pratik ve hızlı düşünceler içinde olacağınız için meraklı ve amaçlarınıza uygun hareket edeceksiniz. Başkalarının paralarından faydalanabilirsiniz. Çevresel etkinlikler nedeniyle istenemeyen harcamalar da söz konusu olabilir. Yollardan gelen misafirlerinizi ağırlamak adına bazı masrafları gözden çıkarabilirsiniz. Öğrenme içgüdünüz oldukça yüksek. Öğreniminiz ve akademik kariyerinizle ilgili gelişimlere açık olacağınız bir süreç. Sosyal hayatınızın yoğun olmasından dolayı karşılaşacağınız kişilerden olumlu etkileneceksiniz. . İleri yaşlarda olanlar, evlilik konusunda önemli bir fırsat yakalayabilirler.. Birçoğunuz; arkadaş çevrelerinde, karşı cins üzerinde dikkat çekici bir performans sergileyecek Güneş çalışma hayatınızla ilgili düşüncelerinizin değişimine neden olacaktır. Böylece gelişmelerden gerekli dersleri çıkararak uzun vade de size yarar sağlayacak önlemleri alacaksınız. Olaya bu yönden bakılırsa, güçlenerek çıkacağınız bir tutulma olarak nitelendirilebilir. 

BAŞAK:
Bu ay iki tutulma sizin burcunuzda gerçekleşecek. Olumsuz davranışlar arasında kalabilirsiniz. Kişiliğinizle ilgili takıntılardan kurtulmanın zamanı geldi. Kariyer gezegeniniz Satürn’den öğreneceğiniz çok şeyler var. Maneviyatınızı güçlü tutmanın faydasını göreceksiniz. Dostlarınızı testten geçireceksiniz. Bazı iş birlikleri için, yeni bir bakış geçirmekten mutlu olacaksınız. Değişimlerin size vereceği olumlu etkilerin faydalarını göreceksiniz. Takdir gören kişisel çabalarınız sizi motive etse bile, tam olarak beklentilerinizin yanıtını bulamayabilirsiniz.. Yaşamdan ne beklediğinizi  kendinize sormalı ve isteklerinizin yön değiştirmesine izin vermelisiniz. Sıkı sıkıya bağlı olduğunuz kurallar belki de yaşantınızın yanlış bölümleridir ve çıkarılması gerekiyordur. Yaratıcılığınızı, devinimlerin ön gördüğü koşullara uyarlayarak yaşama geçirebilirsiniz. İşinize yarayacak tecrübeli kişiler çevrenizde olacaktır. Belki de meslek değiştireceksiniz. Dikkatli hareket etmelisiniz. İşinizle ilgili güvensizlik duygularınız yüzünden başkalarından onay bekleyebilirsiniz. Hızlı gerçekleştirilebilecek idealler peşinde olabilirsiniz.

TERAZİ:
Bu dönem yaşayacağınız  olaylar  yaşantınıza yeni bir boyut getirecek fakat sizi fazla sarsmayacak. Ortaklarınız ve partnerinizle aranızda anlaşmazlıklar çıkarken, beklentilerinizde yavaşlamalar ve gecikmeler olabilir. Bunlara kafanızı fazla takmayarak, daha önce üzerinde yoğunlaştığınız ve karar verdiğiniz konuları bir an önce bitirmeye çalışın. Bu arada bazı iş gecikmeleri de olabilir. Yanınızda çalışan kişilerle aranızda bazı sorunlar çıkabilir. Beklentilerinizin karşılığını alamayabilirsiniz.. Venüs’ten olumlu etkiler almaya devam ediyorsunuz.. Bulunacağınız ortamlarda sosyal yapınızı ortaya çıkaracak davranışlarınızla, dost çevreniz ve arkadaş sayısı artacaktır. Birçok organizasyonun altına imza atacak, karşı cins üzerinde özel bir yeriniz olacaktır. İş konusunda hedeflerinizi büyük bir hırs ve coşkuyla takip edeceksiniz. Paraya karşı ilginiz artarken, para kazanma konusunda iddialı bir tutum izlemeniz sizi şanslı kılacaktır. Güneş sağlık konusunda size gerekli disiplini verecek. Rejim konusunda dikkatli ve isteklerinizin takipçisi olacaksınız
AKREP:
Bu dönem,düşüncelerinden yararlanabileceğiniz dostluklar kuracak ve bu konuda müthiş bir iletişim içinde olacaksınız. Başkalarına çılgın gelen işler, size son derece kolay gelecek. . Güneş aynı zamanda sizin kariyer gezegeniniz olduğu için, çalışma yaşantınızla ilgili olumlu değişimler içinde olacaksınız. Sessizce işinizi yapmaktan hoşlandığınız için, bu dönemde rahatsız edilmek istemeyebilirsiniz. Her konuda yoğun duygular içindesiniz. İşinizle ilgili odaklaşmak isteyeceksiniz.. İş konusunda hedeflerinizi büyük bir hırs ve coşkuyla takip edeceksiniz. Paraya karşı ilginiz artarken, para kazanma konusunda iddialı bir tutum izlemeniz sizi şanslı kılacaktır. Yatırım konusunda akıllıca kararlar vereceksiniz. Birlikte çalıştığınız kişilerle uyumlu işbirliklerini gerçekleştireceksiniz. Jüpiter kariyer değişimlerine neden olacak.. Patronunuz ve amirinizle meydana gelecek gerilimlere karşı hazırlıklı olmalısınız. Olayları genişleterek ve masaya yatırdığınız zaman, yaşamınızı zorlaştıran ve kendinizi kısıtlayan olayları daha net görmeye başlayacaksınız.
 YAY:
Cesaret edemediğiniz konular yön  değiştirecek, belki de farklı bir işe geçeceksiniz. İş yerinizde çıkabilecek aksiliklere karşı hazırlıklı olmalısınız. Eğer, gerçek önemli bir ilişkiye sahipseniz; ciddi kararlar alabilirsiniz. Bu konuda ailenizi de önemli katkıları olacaktır. Ev ortamında fevri hareket etmekten vazgeçmeli ve ani tepkiler vermemelisiniz. Sizden yaşça büyük kişilerin tepkisini alabilir, ailenizin geleneklerine ters hareket edebilirsiniz. Onların davranışları size fazla kuralcı ve disiplinli gelecektir. Yakın çevre ilişkilerinizdeki sorunlar aile içi tartışmalara neden olabilir. Huzursuz olduğunuz bir konudan kaçmak isterken, başka gereksiz bir konu üzerine takılarak kendinizi hırpalayabilirsiniz. Jüpiter , yolculuklarla ilgili hoş sürprizleri de beraberinde getirecek. Bazıları, ideal sevgililerini bulacaklar. .. Sinir sisteminizi yormamalısınız. Eğer kendinizi yormaz ve sağlık koşullarına uygun yaşarsanız güçlü bedeniniz hiçbir sorun yaratmayacaktır..

OĞLAK:
Plüton sizi gizemli ve karizmatik yapmaya devam ediyor, bazıları için hala sır olmaya devam ediyorsunuz. Arkadaşlarınızın sizin hakkınızdaki düşüncelerine karşı içine kapanık bir tablo çiziyorsunuz. Yatırımlarınızı gözden geçirmeli ve finans çevrenizle birlikte ortak karar almak isteseniz de, belirleyici siz olacaksınız. Daha önce üzerinde yoğunlaştığınız ve karar verdiğiniz konularınızı bir an önce bitirmeye çalışın. Bu arada bazı iş gecikmeleri de olabilir. Aşk ilişkilerinizde önemli bir değişim olmayacak. Birlikte çalıştığınız kişilerle aranızda güzel bir uyum içine gireceksiniz. Yardım etme duygunuz artarken, zevklerde aşırıya kaçabilirsiniz. Bu yüzden sağlığınız olumsuz etkilenebilir. Kişiliğinizin disiplin tarafını zorlayarak, rahat ortamları tercih edeceksiniz. Çevrenizde entelektüel aktivitelere katılırken, sanatsal gösterilere de ilgi göstereceksiniz. Duygusal anlamda geçmişten kalan sorunları bir kenara bırakma zamanı geldi. Yarım kalan fiziksel tedavileriniz varsa, onları ihmal etmeyerek tamamlayın.

KOVA:
Maddi açıdan bir hayli mutlu bir dönemdesiniz. Sizi sıkan konular karşısında umutsuzluğa kapılmak yerine üzerine giderek, pes etmemelisiniz. Bilinçaltınızda yatan gerçeklerin ne olduğunu bulmalısınız. Bunun için zaman zaman yalnızlığa ihtiyacınız olacak.  Yine bu dönemde imzalamanız gereken işlemlere dikkat etmelisiniz. Her türlü riskten ve spekülasyondan uzak kalmalısınız. Aileden kalan misyonlarınızın kazançlı bir şekilde gündem kazanması söz konusu. Arkadaş grubu içinde olabilecek duygusal değişimler bir çok tartışmaya de neden olabilir. Cinsel cazibeniz etkili olacak. İlişkilerinizde nedensiz kavgalar yaşayabilirsiniz. Yanlış anlaşılma korkusu yaşıyor olmanız, kişisel enerjinizi kullanma konusunda size kısıtlamalar getirecektir. Aşk hayatınızdaki sorunlar bitecek. Davranışlarınızı etkileyen ve yönlendirebilen çevre etkenlerin kendi lehinize çevirebileceksiniz. Fikirlerinize destek olan arkadaşlarınız da sizi olumlu motive edecek. Önemli değişimler yaşarken, bu arada sizi sıkan koşullarla savaşmayı da öğreniyorsunuz. Enerjiniz  oldukça yüksek seyrediyor

BALIK:
Yaşantınızı bir hayli hareketli olacak. Yanlış anlaşılabilirsiniz. Kendinizi ifade ederken zorlanacak, bildiğiniz konularda bile kendinizi savunma sorunları yaşayacaksınız. Özellikle, dış görünüşünüzle ilgili değişim yapmamalısınız. Yanınızda çalışan kişilerden birinin sağlık sorunları ile uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. . Denenmemiş işlerde oldukça başarılı olacaksınız. Cesur ve radikal kararlarınıza arkadaşlarınız destek verecekler. Hedefleriniz, uzak ülkelerde yapacağınız başarılı çalışmalar gibi arzu ve isteklerinizde yoğunlaşarak, yaşam sürecinizi emin adımlarla şekillendiriyor, pes etmeyerek  sabırla yaklaşıyorsunuz.. Finans konuları ile ilgili beklentilerinizi ayın sonuna bırakmak zorundasınız.. Bazılarınız ilişkilerini yeniden sorgulayacaklar ve ortaklık kararını bozabileceklerdir. İlişkilerinizde çıkacak sorunları dikkate almalısınız. Bu dönemde dostlarınızın fikirleri önemli olacak ve onlara aynı doğrultuda hareket edeceksiniz. Arkadaşlarınıza daha çok vakit ayırarak, onlarla ortak zevklerinizi paylaşacaksınız.  Sosyal yaşamınız içinde birlikte olduğunuz kişilerle aranızda aşk ve duygusallık gelişecek, romantik günler geçireceksiniz.

Hiç yorum yok: