16 Ekim 2014

Filiz Özkol Ekim Ayı Burç Yorumları


KOÇ:
İş:
8 ekimde Kişisel evinizde ay tutulması gerçekleşecek. Kendinizle ilgili acele kararlar vermemeli ve sizden yaşça büyük kişilerle takışmamalısınız. Merkür’de geri gitmeye başlayacak.Harcamalar konusunda dikkat etmeniz gereken bir dönem. Finans durumunuzu dengelemek zorundasınız. Merkür  sorun yaratırken beklediğiniz işlerinizin sakin seyretmesine neden olacaktır. Daha fazla dikkat ve sorumluluk sizi  bekliyor.
Aşk:
4 Ekim'den sonra Merkür önce  8., 10 ekimden sonra da   İlişkiler evinizde  geri hareketine başlıyor. Süregelen bir ilişkiniz varsa, aşkınız testten geçecek. Yaşadığınız dengesizliklerden olumsuz etkilenmek istemiyorsanız, aşırıya kaçmadan temkinli davranışları tercih etmelisiniz.. 23 EKİMDE Venüs Akrep’te ilerlemeye başlayacak. Venüs nedeniyle; arkadaşlarınızla bir arada enerjinizi birleştirme isteği içinde olacaksınız.
Sağlık: 
23 EKİMDE , Güneş tutulması yaşayacaksınız.  Bu nedenle gergin olabilirsiniz. Bazı ilişkilerinizi yeniden sorgulayacaksınız.Sağlık konusunda tutulumların sinirsel gerilimlere neden olacağını unutmamalısınız.
BOĞA:
İş: 
Finans gezegeniniz Merkür 4 ekimden sonra  7. Eviniz Akrep’te  geri gidiyor. 7 Ekimde geri hareketine altıncı eviniz Terazi’de devam edecek. “Merkür”, size birçok olumsuzluk çağrıştırabilir, gerilimli yapabilir. Duygusal sorunlarınız iş hayatınızı da, etkileyebilir. Mesleki olarak yeni bir proje çalışmanız varsa, gelecek Ay’a ertelemenizde fayda var.. Bütçenizi yeniden gözden geçirin. Duygularınızın sizi yönlendireceği konuları iyi seçmelisiniz. Tercihleriniz konusunda iyi düşünmelisiniz..
Aşk:
8 Ekim'de 12 bilinçaltı evinizde ay tutulması gerçekleşecek. Yaşantınızda bazı gizlilikler söz konusu olacak ve yalnızlığı tercih edeceksiniz..
23 Ekimde  Güneş tutulması 7. Evinizde gerçekleşecek. Ortağınız ve eşinizden sürpriz bir şekilde ayrılabilirsiniz. Jüpiter 8.evinizi  destekliyor.
Sağlık:
Ekim ayında; yardım derneklerinde ve sağlık kuruluşlarında çalışabilirsiniz. Arkadaşlarınızın sağlık sorunları ile ilgilenebilirsiniz. Sinirsel rahatsızlıklar ve sindirim sistemi sorunları yaşayabilirsiniz. Baş bölgenizle ilgili kazalara dikkat etmelisiniz..
İKİZLER:
İş:
27 Ekim'den sonra Mars değişim evinizde.. Kendi koyduğunuz kurallardan kendiniz sıkılabilirsiniz. Bu özelliğiniz size ters gelse bile, başarınız için sıkı bir disiplin anlayışı içinde hareket etmeniz gerektiğinin farkındasınız.
Aşk:
23 Ekime kadar Venüs sosyal ve aşk evinizde ilerleyecek. Vicdan mekanizmanız sürekli çalışacak. Duygular ağır bastığı için, gereksiz ve ani çıkışlarla çevre ilişkilerinizi bozabilirsiniz. Koşullar ve içsel tepkilerinizi dengelemek zorundasınız. Bazı gizli konuların açığa çıkması çözüm yollarını da beraberinde getirecek.  
Sağlık:
23 ekimde güneş tutulmasını sağlık evinizde yaşayacaksınız. Kalbiniz ve kan dolaşımınız  sorun yaratabilir. Dişler, dizler, kemikler bu ayın dikkat edilmesi gereken organlarınız. Ayrıca cildinize özen göstermeli ve ayak bileklerinizi korumalısınız. Uyku düzeniniz önemli. 
YENGEÇ:
İş:
8 Ekim'de dolunay ve ay tutulması kariyer evinizde gerçekleşiyor. Yeni fikirler konusunda önemli aşamalar veriyor..Başarılarınızı ve maddi sorumluluklarınızı kendiniz belirlemek istemenize rağmen, birlikte çalıştığınız kişilerle kuracağınız dostluklar sizin için önemli olacaktır. İsteklerinizi içinizde bastırarak, sosyal ve iş yaşamınız içinde yoğunlaşacaksınız.
Aşk: 
23 Ekimde aşk ve sosyal eviniz Akrep'te güneş tutulması gerçekleşiyor. Düşüncelerinizde yeni bir boyut ve dinginlik ortaya çıkacaktır. Bunu ‘yağmurdan sonra güneşin açmasına’ benzetebiliriz.Çevrenizde beğenilecek ve arkadaşlarınızla güç birliği içinde olacaksınız. Duygularınız güçleniyor ve yılın en olumlu günlerinden birini yaşıyorsunuz.
Sağlık:
Ekimde; Sağlık evinizde Mars ve Satürn sorun çıkartabilir. İnatçı tavırlarınız kişiliğinizi olumsuz etkileyebilir. Dolaşım sisteminizi zorlayan besinlerden uzak kalmalısınız. Kalbinizin de sağlığınızı düşünerek hareket edin. 
ASLAN: 
İş:
4 Ekim'de  “Merkür” aile ve yuva evinizde geri gidiyor. İhmal ettiğinizi evinizle ilgili tamir gerektiren sorunlar  ortaya çıkacaktır.. Eski işler yeniden gündeme gelecek. Uzun süredir alamadığınız size ödenmeyen borçlarınızı bu dönem tahsil edebilirsiniz. 
8 Ekim'de 9. Evnizde AY TUTULMASI gerçekleşiyor. Yaşam felsefesi ile ilgili değişen düşüncelere sahip olacaksınız. Bilinçaltınızda takıntı halinde bulunan ideallerinizde yoğunluk yaşayacaksınız.
Aile ve yuva evinizde 23 Ekim'de Güneş  tutulması gerçekleşiyor. Şimdiye kadar kişiliğinizi ön plana çıkaracak işler denemediğiniz için; artık cesur kararlar vermenin zamanı geldiğini sezgisel bir biçimde hissedeceksiniz.
Aşk:
Ekim ayında dikkatli olmalısınız.Bu dönem, baskıcı davranışlardan çabuk etkilendiğiniz için kendinizi korumaya alacaksınız. Kişiliğinizle ilgili takıntılarınıza dikkat etmeli ve ilişkilerinizde hayalleriniz yüzünden birlikte çalıştığınız kişilerle  çatışmalara neden olabilecek saplantılardan uzak kalmalısınız. Bu dönemde düşüncelerinizle baş başa kalmak isteyebilirsiniz.
Sağlık:
Ekimde; Sağlık olarak iyi olmanıza rağmen; Bunaldığınız anlarda yalnız kalma ihtiyacı içinde olacaksınız. Çünkü siz ne kadar iyi niyetli olursanız olun; ilişkilerinizde istemediğiniz durumlar ortaya çıkacaktır. Bu ay yaşamanızı gözden geçireceksiniz. Sosyal hayatı sevmenize rağmen, bu dönemde belli sürelerde yalnız kalmak isteyecek ve yaşadıklarınızın muhasebesini yapacaksınız.
BAŞAK:
İş:
Bu ay 23 ekime  kadar  bütün engellerin üstesinden gelecek şekilde güçlü olacaksınız. Yatırımlarınızı olumlu bir şekilde etkileyecek ve sizi en iyi finans kaynaklarını sunacaktır. Kendi işinizi kurabilirsiniz. Bağımsız iş yapmaya yöneleceksiniz. Finans açısından kolay kredi kaynakları, çevre desteklerinizin artışı gibi değişik konular ortaya çıkacak.
Aşk:
Merkür 4 ekimde  İletişim evinizde geri gidecek. Bu arada çıkacağınız yolculuklarda tanışacağınız kişilerle, yeni duygusal yaklaşımlarda bulunacak fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yanlış ilişkiler yaşamak istemiyorsanız, zamanı ve kişileri doğru seçmelisiniz. Size zaman kaybettirecek birlikteliklerden kaçınmalısınız.
Sağlık:
Ekim ayı boyunca; “GERİ giden Uranüs”, “Güneş Tutulmasından  sert etki alıyorsunuz. Sağlığınıza dikkat etmeli ve enerjinizi yerli yerinde kullanmalısınız. Tansiyon ve dolaşım bozukluğu yaşayabilirsiniz. Çarpıntılar ve kansızlıkla ilgili sorunlar gündeme gelebilir. Yollarda gelebilecek aksiliklere karşı hazırlıklı olmalısınız. 
TERAZİ:
İş:
Ekimde; kariyer açısından mükemmel çıkışlar yapacaksınız. Hedefleriniz belli. Taviz vermek istemeyeceksiniz. Yeteneklerinize güveniyorsunuz. Kendinizi ispat edecek çalışmalar içindesiniz ve egonuzu ön plana çıkaran tavırlarınızın alkışlanması için çevrenizden olumlu tepkiler bekliyorsunuz. 3 EKİMDE Merkür para evinizde geri hareketine başlıyor.. Birlikte çalıştığınız kişilerden memnun olmayabilirsiniz. Kariyerinizdeki düzelmelerin zevkini çıkarmak için, önünüzde daha zaman olacaktır. 28 Ekimde Para evinizde Güneş Tutulması yaşayacaksınız. Planlarınız uygularken; kibar, ince, zarif fakat ısrarcı bir şekilde davranacaksınız.
Aşk:
Ekimde; Güneş  ” ve “Venüs” sayesinde duygusal dünyanızda kaoslar yaşayabilirsiniz. Aşk yaşantınız karışabilir, size uygun olamayan ilişkiler yaşayabilirsiniz. Aynı anda birden fazla kişiden etkilenebilirsiniz. Sizden yaşça büyük kişilerden etkilenebilirsiniz.
Sağlık: 
Ekimde; Sağlığınız mükemmel görünmesine rağmen; ; abartılı davranışların size olumsuz olarak geri döneceğini unutmazsanız,bu dönem sağlığınızı da yanlış yansımalardan korumuş olursunuz. Yine derin sezgisel yeteneğiniz ruhsal çalışmalar konusunda size destek verecek ve yaşamı sorgulayacak felsefi düşünceler içinde olacaksınız.
AKREP:
İş:
8 EKİMDE 6. ÇALIŞMA VE SAĞLIK EVİNİZ Koçta ay tutulması gerçekleşiyor. Bu dönemde iç sesinizi dinlemeli, özellikle para kazanma ve harcama konusunda dengeyi kurmaya çalışmalısınız. Bütçenizi yeniden gözden geçirin. Duygularınızın sizi yönlendireceği konuları iyi seçmelisiniz. Tercihleriniz konusunda iyi düşünmelisiniz.
Aşk:
24 Ekim'e kadar Venüs 12 evinizde..Aşk hayatınızda hassasiyetin hakim olduğu bir ay içindesiniz. Partnerinle, başkalarına ait konuları  tartışırken, kırılganlık konusu gündeme gelebilir.. Yanlış bir aşk yüzünden sonradan başınız ağrıyabilir. Geriye dönüşü  zor hatalar yapabilirsiniz. . Özellikle yaşadığınız aşk varsa, birçok zorluklara maruz kalacaktır. Deneyimler ve testlerden geçiyorsunuz.
Sağlık:
Ekim'de; Bu ay  tutulması ve Merkür’ün geri sorun yaratacaklar…Sağlığınıza dikkat etmeli ve enerjinizi yerli yerinde kullanmalısınız. . Cinsel konularda yanlış partnerler yüzünden sıkıcı ilişkiler yaşamak istemiyorsanız, duygularınızı dengelemelisiniz. Sindirim sisteminizi dinlendirmeli ve kolesterol yapıcı gıdalardan uzak kalmalısınız.
YAY: 
İş:
4 Ekim'den sonra geri giden Merkür 12 . Evinizden sizi etkilemeye devam edeceği için içsel duygularınız çok önemli. Karamsar olmamaya çalışın. 11.evinizdeki Venüs’ten olumlu destek alıyorsunuz. Uyumlu düşüncelerinizle ortaklıklar konusunda ılımlı bir hava estireceksiniz. Gireceğiniz sosyal etkinliklerde duruşunuzla etkileyeceğiniz kişiler olabilir. Bu tür sohbetlerde karşınızdakini dinlemeye gayret edin. Bırakın, kendilerini ifade etsinler. 
Aşk:
8 Ekim'de Ay tutulması 5.eviniz aşk ve sosyal evinizde gerçekleşecek. Sizin için güzel günlerden biri. Uzun süredir gerçekleştirmeyi tasarladığınız, kendi inisiyatifleriniz ön planda olacak.
Alışılmışın dışında tutkuların, duyguların ve ilginç fantezilerin ortaya çıktığını göreceksiniz. Bu tür sevecen yaklaşımlarla karşı cins üzerinde çekiciliğinizi ve cinsel potansiyelinizi istediğiniz gibi kullanabileceğiniz anlar yaşayacaksınız. Karşınızdaki kişileri gereğinden fazla abartmamalısınız.
Sağlık:
Ekimde; Sağlık konusunda güçlü olmanız rağmen, enerji yoğunluğunuzdan dolayı gergin olabilirsiniz. Kesici ve yakıcı aletlerden uzak kalmalısınız. Aşırı enerjinin size vereceği zararları unutmamalı ve cinsel yaşamınızda dengeyi korumalısınız. Katılacağınız grup yemeklerinde kontrolü elden bırakmayın. Yolculuklarda dikkatli olmalı ve kazalara karşı temkinli hareket etmelisiniz.
OĞLAK:
İş:
8 Ekim'de aile ve yuva evinizde ay tutulması gerçekleşecek! Sizin başaramadığınız her şeyi kozmik güçler size sunmaktadır. Büyük bir ayrılığı gündeme getirebilir. Bulunduğunuz çevreden kopabilir ve arkanıza bakmadan uzaklaşabilirsiniz. Çevrenizi değiştirmek sizin isteğiniz dışında gerçekleşebilir. Yaşamınızla ilgili yeni bir perde açılacaktır. Cesaret edemediğiniz, fakat hep bitirmek istediğiniz olayların bitmesi tutulmalara bağlı olarak gelişecektir.
4 EKİM'DE MERKÜR GERİ GİTMEYE BAŞLAYACAK. İletişim konusunda çıkan aksilikler canınızı sıkacaktır. Fakat şans sizi desteklemeye devam ederken; motivasyonunuzu koruyarak, pes etmeyeceksiniz.
Aşk:
Ekim'de; “Merkür” ün  ters hareketini de mantıklı davranarak kendi lehinize çevirebilirsiniz. Yeni başlayacağınız işlerinizde kontrollü yol almaya çalışın, her şeyin en kötüsünü düşünerek önceden önlem alın. Özellikle,; arkadaşlık ve yeni grupları da beraberinde getirecektir. Sosyal hayatınızda bir çok fırsatı önünüze çıkarıyor.
Sağlık:
Ekim'de;  sağlığınızla ilgili değişim süreci içindesiniz.  Güneş ve Ay Tutulmaları ve Merkür’ün geri gitmesine  rağmen, Sağlık konusunda güzel bir ay. Duygusal konularda hırçın yönleriniz sizi gergin yapabilir Her şeye rağmen güzel bir ay. Boğaz bölgenizi korumalısınız. Cildinize özen göstermeli, yağlı yemeklerden uzak kalmalı ve temiz havada yürüyüşler yaparak, vücudunuzun formunu korumalısınız.
KOVA:
İş:
4 Ekim'de Merkür kariyer evinizde geri gidiyor. 8 EKİMDE İletişim evinizde Ay tutulması gerçekleşiyor. Tutulma ve geri giden Merkür kafanızın karışmasına neden olacak. Gizli duygularınızın sizi yanlış yönlendirmesine izin vermemelisiniz. Bazıları enerjilerini saklama ve yeni bir yapılanma sürecine girebilirler. İşleri ile ilgili planlar yapabilirler.
Aşk:
Venüs 23 ekime kadar Terazi  burcunda seyredecek. Aşk yaşantınıza hareket kazandıracak. Birçoğunuz, ortak arkadaş gruplarında yeni tanışacağı kişilerle duygusal bağlar kuracak. Uzun süredir dostluk çerçevesi içinde yaşanan ilişkiler, aşka dönüşebilir. Bu şekilde gelişen sürpriz ilişkilerde temkinli olmalısınız. Sadakat konusunda beklentileriniz gerçekleşmeyebilir. Siz ani tanışmalardan çabuk etkileniyorsunuz.
Sağlık:
Ekimde; çevre ilişkileriniz ön plana çıkıyor.Arkadaşlık ilişkileriniz de, pozitif kişileri seçmelisiniz.Yapı olarak yakın çevrenizin sağlığı ile de ilgilenirsiniz. Onların sağlık durumları direk olarak sizi etkiler ve olumsuz nedenleri ortadan kaldırmaya çalışırsınız. Sizin sağlık gezegeniniz, ayak bileklerinzle ilgili problemleri gündeme getirebilir. Ayaklarınızla ilgili egzersizleri ihmal etmemelisiniz..
BALIK:
İş:
Ekim'de;  Venüs ve Güneş 8. Karşıt finans evinizde güçlü olacak. Mars 27 Ekim’e kadar Kariye evinizde olacak.  Denenmemiş işlerde oldukça başarılı olacaksınız. Cesur ve radikal kararlarınıza arkadaşlarınız destek verecekler. 4 Ekimde Merkür geri hareketine başlıyor.9. ruhsal ve seyahatler evinde Satürn’le birlikte hareket edecekler. 4-10 Ekim arasında karşılaşacağınız aksilikler karşısında tedbirli olmalısınız. Yolları kapsayan konularla ilgili planlarınız askıda kalabilir.
23 ekimde 9. Eviniz Akrepte gerçekleşecek olan Güneş tutulmasıyla yüksek ideallerinize kavuşacaksınız. Ani başlayan yolculuklar size ilginç haberleri de beraberinde getirecek.
Aşk:
Ekim'de; Partnerinizle birlikte alacağınız ortak kararlar önemli olacak. Mal ve mülk edinme konusunda hemfikir olacaksınız. Venüs 8. Evinizde tehlike sinyalleri de veriyor.. Takıntılı aşklar gündeme gelebilir. Kafanızdaki kişiyi gözünüzde fazla abartabilir ve gereksiz düşünceler içinde size uygun olmayan aşklar yaşayabilirsiniz. Kendinize karşı hoşgörülü olabilir ve bazı gerçekleri saptırabilirsiniz. Alışkanlıklarınız konusunda dikkatli olmalısınız.
Sağlık:
Ekim ayı boyunca; SAĞLIK EVİNİZDE  “JÜPİTER   size güzel DESTEK  verecek.. Sağlığınızda önemli bir sorun yok. Kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Fakat, Mars’ın güçlü enerjik etkisi size ataklık kazandırırken, istenmeyen kazalara da neden olabilir. Kesici, yanıcı maddelerden uzak durun.  Bu dönemde Güneş ve Mars’ın vereceği hareket enerjisini kontrollü kullanın. Kol, bilek ve bacaklarınıza dikkat edin. Sinir sisteminizi kuvvetli tutacak mineralleri almak zorundasınız.

Hiç yorum yok: