20 Eylül 2012

2. MARDİN BİENALİ BAŞLIYOOOR ! ;)Gap turuna gittiğimde her şehre bayıldım. Birineyse gerçek anlamda aşık oldum, Mardin. İçinde yürürken tarihin kokusu damarlarınızda dolaşıyor. Allah'ın sanatını konuşturduğu bu şehir şimdi bir de dünyaca ünlü sanatçıların eserlerine ev sahipliği yapacak. 21 Eylül-21 Ekim tarihlerinde gerçekleşecek 2. Mardin Bienali'nin bu seneki başlığı "İkinci Bakış- Double Take". Bienalin küratörlüğünü Paola Colombo ve Lora Sarıaslan yapıyor. Paolo Colombo ve Lora Sarıaslan, bugünün görsel kültürünü Mardin'in dokusuyla harmanlayarak, bölgenin renkli öykülerine ve ruhuna güncel sanatı aşılamayı, kişisel hikayelere ağırlık vermeyi planlıyor. Bu görkemli bienal, GAP İdaresi, Mardin Valiliği ile Başbakanlık Tanıtma Fonu tarafından destekleniyor.
Bienale katılacak sanatçılar; Fikret Atay, Sami Baydar, Edy Ferguson, Hrair Sarkissian, Murat Şahinler, Shahzia Sikander, Pae White gibi dünyaca ünlü isimler... O zaman ne yapıyoruz sevgili Yaşamın Tatları takipçilerim? 
Ne yapıp ne edip bu güzel bienale gidiyoruz ;) İçinde bulunduğumuz bu kara günler ancak sanatın din, dil, ırk ayırmayan ışığıyla aydınlanabilir! 

Hiç yorum yok: