4 Eylül 2012

NEW YORK NEW YORK- 6 CENTRAL PARK =)

Vee New York New York yazı dizisi devam ediyooor :) Döneli çok olsa da aklım hala orada... 
New York'ta hiç para harcamadan yapabileceğiniz aktivitelerden biri de parklarında güneşin sarısının, ağaçların yeşilinin tadını çıkarmak... İlk durağımız Central Park ;) 341 hektarlık alanıyla New York'un en büyük parkı... 


Bu güzeller güzeli park, ilk önce bataklıkmış:)  Frederick Lww Olmstead 150 yıl kadar önce, bu sulak bataklık araziyi vatandaşlar için bir bahçeye çevirmiş. Ne iyi yapmış! :) 


Orada kedi köpek yok:) En yakın dostunuz sincaplaar! ;) 

Her yerde çok yetenekli müzisyenler var... Çoğu öğrenci bu yolla okul harçlıklarını çıkarıyorlar ;=) Veeee biricik blogger'ınız ben:) 

İşte ailece parkta gezen New York'lular ;)

Yürüyüş parkurları ve bisiklet yolları özenilecek cinsten... Bazen bir Hollywood ünlüsünü koşarken görebilmeniz de mümkün! Gerçi bana denk gelmedi, gelse hemen resmini çekerdim sizler için ;) 


Faytonlarla da parkı gezebilirsiniz. Çoğu faytoncu Türk, haberiniz olsun! :)

Çocuklar ve büyükler maket yelkenli kiralayabiliyorlar ;)

Bu güzel parkı görünce, Manhattan bölgesinde yaşayan insanların nasıl o kadar fit olabildiklerini daha iyi anlıyorsunuz. Herkes yürüyor, koşuyor, bisiklete biniyor... İstanbul'da böyle bir park olsa her şey çok mu farklı olurdu diye düşünmekten kendinizi alamıyorsunuz :) Yoksa biz orayı da sadece mangal yakmak için mi kullanırdık? ;)
Yorum sizin... 

Hiç yorum yok: